Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

20 września 2023

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

W minioną niedzielę połączone siły T.I.K. "ALAMO" i Parowozowni Wolsztyn stworzyły silną ekipę promocyjną Parowozowni podczas FESTYNU JESIENNEGO, tradycyjnej imprezy prezentującej regionalne dziedzictwo, rękodzieło, muzykę i kulinaria, na terenie zabytkowego Skansenu Budownictwa Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie.

Z inicjatywy T.I.K. "ALAMO" Festyn Jesienny został wpisany na listę wydarzeń z okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa: https://edd.nid.pl/wydarzenia/festyn-jesienny-skansen-wolsztyn/

Organizatorem Festynu Jesiennego jest Wolsztyński Dom Kultury.

W ramach naszego udziału w wydarzeniu realizowaliśmy dystrybucję katalogu zbiorów Parowozowni "Historia Parą Napisana - Ostatnia Taka Parowozownia" oraz prowadziliśmy stoisko promocyjno - informacyjne na temat Parowozowni i rozkładu jazdy pociągów specjalnych retro, ktore z okazji Festynu zostały zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Parowozowni Wolsztyn.

Tradycyjną już ozdobą naszego stoiska był flagowy parowóz wolsztyńskiej parowozowni, czyli Pt47-65, familiarnie zwany "Petuchą" w skali 1:10, któremu towarzyszył jego konstruktor i wielki przyjaciel Parowozowni p. Robert Bocian.

Przypomnijmy, że mini-parowozy  konstrukcji p. Bociana to odwzorowane 1:1 na bazie oryginalnej dokumentacji technicznej i jeżdżące po mini-torze wolsztyńskie parowozy w dziesięciokrotnym pomniejszeniu. Na sierpień 2024 zaplanowano kolejną Paradę: niezależnie do tej "dużej" głównej, kilka miesięcy później odbędzie się Parada Mini-Parowozów, gdzie będzie można te mistrzowsko wykonane miniatury podziwiać w ruchu.