PARTNERZY

O NAS

Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

Jesteśmy grupą przyjaciół, pasjonatów, animatorów kultury i społeczników. Na początku połączyła nas pasja do muzyki counyry & folk, piosenki autorskiej i tańca liniowego.

Naturalną koleją rzeczy szybko pojawiła się wśród nas potrzeba wspólnego działania na rzecz obecności kultury wysokiej w życiu codziennym, pokazywnia i promowania dorobku polskich artystów - twórców i stwarzania na tych płaszczyznach okazji do integracji i przyjaźni różnych środowisk i pokoleń.

Kolejnym etapem naszych działań stała się aktywność społeczna na rzecz innych producentów, podmiotów i organizacji non-profit działających w sferze kultury, edukacji, kulturowego dziedzictwa i turystyki, wsparcie festiwali, instytucji kultury, organizacja spotkań autorskich z polskimi twórcami i warsztatów tanecznych z młodzieżą i seniorami oraz koncertów i akcji charytatywnych.

Po kilku latach wspólnej, wypełnionej radością z działań i ich efektów, nieformalnej aktywności non-profit i mając na celu dalszy jej rozwój, w marcu 2023 jednogłośnie zdecydowaliśmy o założeniu i rejestracji stowarzyszenia p.n. TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO".

Nasze kompetencje:

Członkowie TIK "ALAMO" reprezentują szeroki wachlarz wieloletnich zawodowych, artystycznych, biznesowych i społecznych doświadczeń.

Równocześnie będąc grupą kilkupokoleniową, łączymy życiową mądrość i wiedzę pokolenia seniorów i świadomość ich potrzeb z nowoczesnym zarządzaniem, wykorzystaniem technologii, narzędzi cyfrowych i umiejętnosci zawodowych każdego z nas.

Zespół :

  • artysta - singer/songwriter, twórca, piosenkarz, kompozytor, lektor i tłumacz, odznaczony Medalem "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS" z kilkudziesięcioletnim dorobkiem artystycznym

  • wieloletni prezes zarządu ogólnopolskiej Fundacji, z doświadczeniem w zarządzaniu organizacją NGO i realizacji szeroko rozbudowanych projektów kulturalnych

  • specjalista zarządzania jakością i ryzykiem w procesach, społeczną odpowiedzialnoścą biznesu (CSR),  polityką zrównoważonyego rozwoju i ESG

  • konsultant projektów dla samorządowych instytucji kultury z zakresu upowszechniania edukacji i kultury, turystyki, współpracy międzynarodowej i dziedzictwa narodowego

  • wieloletni kierownik produkcji międzynarodowego festiwalu muzycznego

  • producent i reżyser niezależnych wydarzeń kulturalnych, manager artystów polskich

  • dyrektor dużego zakładu produkcyjnego

  • webmasterzy, fotograficy i aktywni redaktorzy - reporterzy i promotorzy kultury

  • twórcy rękodzieła artystycznego

  • aktywni tancerze i instruktorzy tańca liniowego

 

Dokumenty:

Regulamin Towarzystwa Inicjatyw Kulturalnych "ALAMO"

Deklaracja członkowska (pdf)

Zasady członkostwa w T.I.K. "ALAMO" określają punkty 12 - 16 Regulaminu.