Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

14 grudnia 2022

OPPA - HISTORIA CZŁOWIEKA W CZERNI

JOHNNY CASH - legenda, światowej sławy bard, którego twórczość do dziś wywiera wpływy i stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń twórców piosenki autorskiej. Prostota i bezpośredniość przekazu niejednokrotnie wstrząsających treści, oprawiona w surowe, a zarazem genialne aranżacje. I ten niezapomniany głos. I postawa: szlachetna, wierna ideałom i wartościom, patriotyczna i zawsze w obronie wykluczonych.

W 20 rocznicę śmierci Johnny Casha podczas festiwalu OPPA 2022 - Międzynarodowy Festiwal Bardów odbył się słowno-muzyczny spektakl poświęcony życiu i twórczości barda. Wśród wykonawców znaleźli się legendarni polscy twórcy piosenki autorskiej: Piotr Bakal, Dominika Świątek, Tomasz Szwed  oraz Michał Lonstar, pełniący z ramienia "ALAMO" funkcję konsultanta merytorycznego, tłumacza tekstów artysty i autora narracji widowiska.

Wypełniona do ostatniego miejsca sala podziękowała organizatorom i artystom owacją na stojąco, spektakl poruszył wszystkich uczestników bez względu na wiek i muzyczne zainteresowania.

TIK "ALAMO" będzie czynić starania, aby ten niezwykle ważny i wartościowy kulturowo i edukacyjnie spektakl dotarł do jak największej publiczności w różnych zakątkach Polski.