Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

19 listopada 2022

PAROWOZOWNIA WOLSZTYN

Ubiegły weekend reprezentacja "ALAMO" spędziła w Wolsztynie, gdzie spotykają się dwa istotne kierunki naszych działań wspierających: Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn, unikatowy na skalę światową hybrydowy obiekt muzealno-kolejowy oraz muzyczno-taneczny Festiwal "Czyste Country".

Najważniejszym elementem naszej wizyty w Wolsztynie było bardzo długie i owocne spotkanie z nowo powołanym Dyrektorem Parowozowni i szczegółowe zwiedzanie całej infrastruktury i eksponatów. To obiekt, który bezdyskusyjnie wpisuje się w katalog najważniejszego dziedzictwa historycznego Polski i zasługuje na ogólnoświatową promocję, a równocześnie zdecydowanie potrzebuje zewnętrznego wsparcia na wielu płaszczyznach: odbudowy zabytkowych parowozów, organizacji imprez przyciągających uwagę do Parowozowni, organizacji turystyki kolejowej, rozbudowy infrastruktury.

Niemniej istotny obszar potrzebnego wsparcia, to upowszechnianie wiedzy na temat Parowozowni, jako lokalnego dziedzictwa kulturowego i działania promocyjne na rzecz budowania jak najszerszej świadomości na temat wartości tego dzedzictwa.

Weekend upłynał nam więc intensywnie i kreatywnie na planowaniu działań i wyznaczaniu kierunków i zakresów, w jakich zaangażowanie "ALAMO" może być pomocne.

Współpraca z nową Dyrekcją rysuje się bardzo dobrze, w planach na nadchodzący rok jest dużo potrzeb i dużo miejsca na nasze wsparcie. Zabieramy się do pracy!