Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

25 października 2023

PAROWOZY - AUDIODESKRYPCJA

Zakończyliśmy kolejny - i ostatni - etap realizacji projektu "HISTORIA PARĄ NAPISANA - OSTATNIA TAKA PAROWOZOWNIA", czyli opracowanie i montaż galerii multimedialnych.

Poza bogatą fotogalerią z napisami i narracją, powstała kolejna: fotografie wszystkich wolsztyńskich parowozów zostały opisane w formie audiodeskrypcji dla osób niewidomych i słabowidzących.

Kompletna strona wynikowa naszego projektu to NASZE PAROWOZY, czyli dedykowana parowozowym eksponatom zakładka na oficjalnej stronie Parowozowni Wolsztyn.

Katalog w formacie książkowym jest bezpłatnie udostępniany zwiedzającym Parowozownię Wolsztyn oraz turystom przyjeżdżającym do Wolsztyna poprzez Biuro Promocji i Turystyki na dworcu kolejowym w Wolsztynie.

Podsumowując całość prac, zrealizowaliśmy:

  • inwentaryzację i zebranie dokumentacji technicznej, historycznej i fotograficznej parowozów - eksponatów Parowozowni Wolsztyn

  • projekt, opracowanie i wydanie bogato ilustrowanego katalogu eksponatów w formacie eleganckiej książki A4  oraz w formacie e-book

  • projekt, opracowanie, montaż i udźwiękowienie dwóch fotogalerii, w obu przypadkach z uwzględnieniem dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami

Przed nami okres sprawozdawczy, a wszystkim odwiedzającym Wolsztyn lub stronę Parowozowni, turystom, miłośnikom parowozowej legendy i historii i każdemu, kto chciałby o parowozach wiedzieć coś więcej, życzymy miłego czytania, oglądania, słuchania i... zapraszamy do Wolsztyna!