Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

21 sierpnia 2023

XXVII PARADA PAROWOZÓW

Mnóstwo pięknego i aktywnego czasu spędziliśmy ostatnio w Parowozowni Wolsztyn realizując nasz projekt!

Przede wszystkim zrealizowaliśmy KOLEJNY ETAP ZADANIA! Gotowy katalog zbiorów p/t "HISTORIA PARĄ NAPISANA - OSTATNIA TAKA PAROWOZOWNIA" w formacie książkowym dotarł do Wolsztyna dosłownie na dzień przed Paradą Parowozów, a ważące półtorej tony pudła zajęły pół magazynu Działu Muzealno-Promocyjnego.  Aczkolwiek nie na długo.

Już od rana 19 sierpnia w dniu największego parowozowego święta w Europie, my i nasi wolontariusze, pracownicy i wolontariusze Parowozowni, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni i Biuro Promocji i Turystyki w Wolsztynie, ruszyliśmy z dystrybucją wydawnictwa wśród tysięcy uczestników Parady i zwiedzających Parowozownię Wolsztyn.

Dokładną liczbę rozdystrybuowanych egzemplarzy poznamy po zakończeniu prac rozliczeniowych wydarzenia przez Parowozownię Wolsztyn, ale z całą pewnością podczas Parady zostało rozdanych blisko 7500 sztuk wydawnictwa.

Katalogi zbiorów trafiły także do rąk obecnych podczas wydarzenia gości z kręgów władz wojewódzkich i samorządowych   oraz przedstawicieli międzynarodowych partnerów Parowozowni, w tym:

  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego

  • Burmistrz Wolsztyna

  • Sekretarz Gminy Wolsztyn

  • Starosta Powiatu Wolsztyńskiego

  • przedstawiciele Rady Miejskiej w Wolsztynie

  • delegacja PKP CARGO S.A.

  • delegacja Lausitzer Dampflok Club e.V. Cottbus w Niemczech

  • delegacja KHKD/Muzeum starych stroju z Czech

  • Jean-Marie Thill wraz załogą parowozu ENERGIE 507 z Luksemburga - kolekcjoner i własciciel  parowozowego parku maszynowego COLLECTION THILL LUKSEMBOURG

  • delegacja Stoomtrein Dendermonde-Puurs Heritage Railway Association, a zarazem załoga parowozu TUBIZE z Belgii

Pozostały w Parowozowni nakład katalogu eksponatów został przekazany do dystrybucji poprzez: Biuro Promocji i Turystyki - Dworzec Wolsztyn, Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni, Dział PR Gminy Wolsztyn oraz w trybie codziennym na miejscu przez Dyspozytornię - Kasę Parowozowni Wolsztyn           do rąk wszystkich odwiedzających.

Na filmikach: katalog i przygotowania do Parady, a w części 2 fragmenty samej Parady Parowozów oraz widowiska ŚWIATŁO - PARA - DŹWIĘK, będącego finalnym akcentem wolsztyńskiego święta parowozów.