Nasze cele są ci bliskie i chcesz do nas dołączyć,

wypełnij deklarację dostępną  TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

Pdoba ci się to co robimy?

Wesprzyj nasze działania dowolną darowizną.

numer konta: 16 1600 1462 1737 1205 2000 0001

TOWARZYSTWO INICJATYW KULTURALNYCH "ALAMO" 2022 - 2024. 

06 maja 2024

XXVIII PARADA PAROWOZÓW WOLSZTYN

Cóż to była za majówka! Akurat tak się złożyło, że tegoroczny "weekend majowy" był wyjątkowo długi. Nic więc dziwnego, że doroczne tradycyjne święto parowozów trwało w Parowozowni Wolsztyn aż pięć dni, z sobotnią kulminacją w postaci 28 PARADY PAROWOZÓW i wielkim finałem w postaci widowiska "Światło - Para - Dźwięk".

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć wolontariatu i wsparcia T.I.K. "ALAMO". Wspólnie z załogą parowozowni pracowaliśmy na stoisku, w punkcie informacyjnym dla odwiedzających, prowadziliśmy dystrybucję ulotek, informatorów i naszego katalogu "HISTORIA PARĄ NAPISANA", który jak poprzednio otrzymywał każdy wchodzący uczestnik, prowadziliśmy kampanię promującą cykl "Country pod parą" oraz zapewnialiśmy wsparcie lingwistyczne i tłumaczenia podczas realizacji widowiska i oficjalnego spotkania z międzynarodowymi gośćmi na zakończenie Parady.

To był fenomenalnie spędzony czas, pełen wspaniałych wrażeń, satysfakcji, radości i ważnych spotkań. Nasza skrótowa relacja poniżej, a po więcej foto/video reportaży zapraszamy na stronę Parowozownia Wolsztyn oraz programu "Pociąg do Wielkopolski"